E merkure, 28.09.2022, 06:43 AM (GMT+1)

Sport » Futbolli Shqiptar

Lek Mrijaj: Arbër Mrijaj që tani tregon se ka talent në futboll

E marte, 13.03.2012, 08:55 PM


Arbër Mrijaj që tani tregon se ka talent në futboll

 

Nga Lek Mrijaj

 

Arbër Mrijaj do te regjistrohet në akademinë e futbollit Gjerman.Arbëri që tani tregon se ka talent në futboll ai ka filluar të luajë pranë shtëpisë së tij se bashku me shoket e tij te shkollës, ndërsa prindi i tij Gjevalini shprehet se ka dëshirë që ta përfshijnë - regjistrojë Arberin në akademinë shkollore te futbolllit Gjerman ne rrethin e Shtutgardit po e  shohim një të ardhme te sigurt dhe te mire me plot perspective për Arbërin familjen MRIJAJ ,Kosovën dhe Gjermaninë.

 

Megjithatë, babai i tij Gjevalin Mrijaj punon  ne Gjermani tregon se djali është i lumtur dhe qe tregon se ka nje talent te mrekullueshem per futbollin dhe do ja plotesoj vullnetin per shkollim ne futbollin Gjerman.

 

Nga vullneti per futbollin Arbër Mrijaj ka berë një foto me Franz Beckenbauer i cili ishtë lojtari me i madhi  ne Gjermani i te gjitha koherave dhe lojtaret me te mdhenje te historisë se futbollit botëror.

 

Shpresojmë se Arbëri do te deshmojë veten se ka nje talent dhe do të dale i shkelqyer duke mbrojtur fanelat e futbollit Gjerman.(Vota: 7 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora