E premte, 05.03.2021, 09:33 AM (GMT)

Kulturë

Ceshtja Heath Ledger

E marte, 11.03.2008, 11:53 AM


 

Ne rastet kur ndodh edhe humbja e dikujt qe le pas miliona, nuk kemi te bejme vetem me dhimbjen e njeriut, por nje nga ceshtjet apo problemet qe vijne pas, eshte dhe trashegimia.Aktori Hollivudian 28 vjecar, vdiq perpara dy muajve nga nje perzierje medikamentesh qetesues. Ne testamentin e fundit  qe ekziston, jane vene si trashegimtare, prinderit dhe tre motrat e aktorit.
Po vajza e tij Matilda Rose, te jete harruar valle??

 

Heath Ledger me te bijen Matilda Rose

Heath Ledger dhe e bija Matilda Rose

Avokatet e aktores ish - gruas se Heath Michele Williams, bejne te ditur qe testamenti eshte shkruar ne vitin 2003, kohe kjo kur ata sapo u njohen dhe testamenti ishte shkruar tashme. Por edhe pas lindjes se vajzes nuk u be nje rinovim i tij, duke u shtuar dhe emri i femijes.
Megjithate prinderit e aktorit, shprehen qe vajza Matilda do te kete natyrisht sigurimin e jetes nga trashegimiat e te jatit, ashtu sic do kishte dhe perkujdesjen e tij, nese do ishte gjalle.
 
Portreti i fundit
 
 
Piktura e famshme, nga Vincent Fantauzzo
Piktura e famshme nga Vincent Fantauzzo
 
 
Nje portret i aktorit ka bere buje se fundmi.
Piktuarur nga autraliani Vincent Fantauzzo, kemi vertete nje fytyre disi paralajmeruse per ate qe do te ndodhte. Ai e perfundoi kete portret ne Autrali ne Dhjetor te 2007. Per kete mbetet me nje vlere te pacmushme si dicka e fundit nga aktori, por dhe me vlere artistike, ndaj dhe eshte sugjeruar per cmimin  "Archibald" te piktures.
 
 
Nga Alma Papamihali  
© www.zemrashqiptare.net
 


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora