E premte, 05.03.2021, 10:31 AM (GMT)

Kulturë

Patrick Swayze i semure rende (vetem 55 vjec)

E enjte, 06.03.2008, 01:51 PM


Nje lajm qe tronditi keto dite Holliwudin ishte semundja e legjendes se "Darty Dancing", Patrick Swayse.
 
 
 
 
Me te shoqen Lisa (33 vite martese)
Me te shoqen Lisa (33 vjet martuar)
 
 
 
 
 
Pas nje kontrolli mjekesor (mjeku Georg Fisher) u be e ditur qe aktori vuan nga semundja e rrezikshme per jetem, kancerit.Madje gjendja e tij sipas gazetes amerikane "People" eshte aq tragjike, saqe i mbeten edhe disa jave jete...Megjithate aktori i mirenjohur dhe mjeku i tij jane optimiste. Deri tani ai i ka perballuar me sukeses nderhyrjet mjekesore.
Swayset iu desh ti nenshtrohej nje operacioni urgjent ne stomak, pas dhimbjeve te forta akute, ku dhe iu diagnostikua semundja.
 
 


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora