E marte, 25.02.2020, 06:32 AM (GMT)

Plus » Video

99 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise ne Bashkine e NYC- Kronike e Alba Life TV Pjesa 1

E enjte, 22.12.2011, 07:57 PM


Ne Bashkine e New Yorkut ne Manhattan, u festua 99 Vjetori i Pavaresise dhe njekohesisht Presidenti i Manhattanit vleresoi me cmime te larta disa personalitete te shquara te Diaspores, si dhe kongresistin Eliot Engel i cili ka dhene nje kontribut te jashtezakonshem ne ceshtjen shqiptare.  TV Alba Life e ka transmetuar kete te diele ne New York, njekohesisht do ta ritransmetoje dhe te shtunen tjeter.

Ne pjesen e dyte do te sjellim intervisten me superyllin e vallezimit TONI DOVOLANI i cili u vleresua po ashtu nga Presidenti i Manhattanit.

 

Per me shume ju mund te shtypni ne lidhjen me poshte.

http://www.youtube.com/watch?v=eLbWzHs7k6M

Ju urojme shikim te kendshem,

Kozeta Zylo(Vota: 9 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT