E hene, 19.04.2021, 01:43 AM (GMT+1)

Kulturë

Rihanna - Cfare duhet te dine fansat e saj

E enjte, 28.02.2008, 03:29 PM


19 vjecarja eshte njehkohesisht, e suksesshme dhe shume e bukur.
Ajo vazhdon te "rrembeje" njerin cmim pas tjetrit.
Ndaj  dhe fansat e saj, duhet patjeter te dine 10 pikat e saj...
 
 
1.
Rihanna eshte ende solo.
Sic flitet se fundi, Rihanna ka pasur nje lidhje te shkurter me moderatorin e MTV, Josh Hartnett. Madje reporteret kane mundur te fiksojne foto qe cilat i verifikojne te tilla perfolje. Megjithate Rihanna vazhdon te shprehet, "jam e lumtur te kem nje shok te tille"...
 
 
 
2.
Rihanna ka nje qen pudel.
Miku i saj i ri dhe aq i dashur quhet DJ.
 
 
3.
Rihanna ben mode.
Se bashku me koleget e grupit "Timbaland" dhe Scissor "Sisters", ajo po angazhohet ne moden e firmen H&M,  te cilat momentalisht jane hedhur ne treg.
 
4.
Leket e udheheqin Rihannen.
Rihannes ju desh te festonte festen e Vitit te ri 2007-2008 larg familjes se saj, pasi oferta e nje miliarderi rus per kete nate ku asaj i duhej te kendonte ishte 500.000 dollare.
 
5.
Rihannes i pelqen krahasimi me Beyonce.
Ne media Rihanna, shpesh krahasohet ne ngjashmerine e paraqitjes se saj me Beyonce.
"Me ben te ndihem krenare dicka e tille", shprehet Rihanna...
 
 
6.
Rihanna, nevrikos komshijte...
Ajo nuk mund te rrinte pa kenduar, nga mengjesi deri ne mbremje. Ndaj dhe shpesh komshijte nuk kursenin te ankoheshin.
 
7.
Rihanna shet cadra ose "ombrella"...
Neper internet jane ne shitje ombrellat e Rihannes (shitje e stimualuar nga kenga e saj "Umbrella"
 
 
8.
Ka bere Rihanna nje operacion gjoksi??
"Gjithcka qe shkruhet - thote ajo,- "eshte e pavertete. Madje nese gjoksi im do te dukej i vogel, thjesht do blija nje pale recipeta te tjera dhe kaq."
 
9.
Rihanna eshte vete fanse e Sipce Girls.
Nuk eshte ndonje cudi. Eshte grupi qe ajo ka preferuar qe ne moshen 8 vjecare.
 
10.
Rihanna eshte ne kerkim.
Ne c´lloj kerkimi, do mendoni ju?
Sipas te dhenave te Googlit, Rihanna eshte artistja e trete (pas Britneyt dhe Paris Hiltonit) per nga interesimi i perdoruesve te internetit.
 
 
Perktheu dhe pregatiti per "Zemren Shqiptare" - Alma Papamihali


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora