E merkure, 19.02.2020, 03:22 AM (GMT)

Plus » Video

Migjeni/ Aktivitete për 100-vjetorin e lindjes

E diele, 20.11.2011, 07:18 PM


Seri aktivitetesh në përkujtim të njërës prej figurave  më të shquara në letërsinë shqipe, që i kaloi gjithë kufijtë kohorë

 

100-vjetori i lindjes së Migjenit u shoqërua me një seri aktivitetesh në përkujtim të njërës prej figurave më të shquara në letërsinë shqipe, që i kaloi të gjithë kufijtë kohorë.

 

Në një material të përgatitur, ne patëm mundësi të pasqyronim disa nga eventet e zhvilluara në kryeqytet duke sjellë dhe reflektime të ndryshme mbi ndikimin që përcjell edhe sot e kësaj dite ai që është konsideruar në kohë si poetit i mjerimit.

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT