E diele, 04.12.2022, 02:36 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Shqiperia, vendi ku Diktatori Komunist lotohet si President Demokrat!

E shtune, 08.10.2011, 08:28 PM


Shqiperia, vendi ku  Diktatori Komunist lotohet si President Demokrat!

 

Nga Ilir Dardani

 

Mediat socialo-kumuniste te Shqiperise humben njeriun e madh, ish-presidentin (e tyre), Ramiz Aline. Askund nuk lexohej ‘’diktator’’ apo ‘’komunizem’’. Epo gazetaret shqiptare jane dhe shqiptaret njihen si popull me shume komuniste. Edhe nese nuk identifikohen direkt si te tille, nuk shkojne larg, tek e njejta ideologji mbeten. Ku, pra? Haha! Islami!

Ne fakt Alia ka qene njeri i mire, por viktime naive e diktatures komuniste. E? Jo, jo! Ramiz Alia eshte nje nder kontribuesit kryesore te Partise Vrastare Komuniste, sot Partia Socialiste.

Ka prodhuar shume plumba falas per partine, e cila, gjithashtu Falas, asgjesonte armiqte - njerezit me te ditur dhe me te mire te Shqiperise.

Enver Hoxha me Ramiz Aline kane pire gjak shqiptari nga e njejta gote. Ishin nje gjarper por qe me ngordhjen e Hoxhes mbetem me nje gjysem gjarperi. Gjysma e Neperkes nuk kishte fuqi te prodhonte shume helm, prandaj edhe ra pak Krimi Shteteror.

 

Si Ish-President na e kujtojne te gjitha mediat e majta - keto lavire te komunisteve. Per cudi si te tille na e kujton edhe nje reviste online (per drejtuesit e se ciles kisha shume respekt!), biles kjo e fundit vendos pervec lajmit edhe nje video ‘’lotuese’’, por as kaq nuk mjafton…dhe vendos edhe nje tjeter koment ku ketij gjakpiresi nuk i permendet askund gjaku!

Ne vend qe te zvogelohet numeri i komunisteve, ai per turpin e cdo shqiptari vetem shtohet. Te urinoj anti-osmanizmin tend kur edhe ti na shfaqesh si nje Bisht Gjarperi!

 

Kush tha qe per te vdekurin nuk mund te flitet keq?! Kjo Plehre e Ngordhur nuk arriti kurre te distancohet nga e kaluara e tij vrastare. Nuk kerkoi kurre falje, por shqiptarucet e falen! Doli nga burgu pas rebelimit te komunisteve, krimineleve e injoranteve dhe kurre nuk u kthye aty. Perfitoi sepse ne pushtet erdhen bijte e tyre, por as ish komunisti ‘’i djathte’’ Sali Berisha nuk i dha ate qe meritonte, sepse edhe ky, si Edvin Rama, eshte pjelle komuniste. Te lehurat e Berishes i kemi degjuar per dy dekada, por ne realitet asgje nuk eshte bere per ta denuar komunizmin, thua se Shqiperia ishte me te vertete vendi qe reklamonte mendja e semure e Enver Alise!

 

***

 

Hajduti Ilir Meta, i cili duket se do dale i pafajshem, edhe pse kemi fakte te filmuara, ngushelloi familjen e diktatorit Alia, sepse te gjithe te majtet ndjehen sikur kane humbur babane. Ne fakt nuk ndjehen, por babane humben.

 

***

 

Shqiptaret ne Shqiperi kane kryeminster Sali Berishen. Nese ky humb zgjedhjet e ardheshme do kemi Edvin Ramen. Kaq mjafton te kuptosh se ku kane perfunduar qytetetaret e Shqiperise.

 

***

 

Kosova ka kryeminister Hashim Thacin. E shkreta Dardani!(Vota: 60 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora