E hene, 29.11.2021, 08:57 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

"Kosova eshte vendi me i koruptuar ne Europe, ku rritet varferia ngase ekonomia nuk prodhon asgje"

E shtune, 01.10.2011, 01:19 PM


Sipas nje gazete turke, cituar sot nga mediat rumune ne kuadrin e rubrikes "Revista presei internationale",

"Kosova eshte nje rast i deshprueshem, vendi me i koruptuar ne Europe, ku rritet varferia ngase ekonomia nuk prodhon asgje".

("Kosovo este un caz disperat, cea mai corupta tara din Europa, unde creste saracia fiindca economia nu produce nimic".). Po qe se mediat sllave genjejne, mediat turke nuk genjejne. Po qe se kjo eshte e vertete, dhe po qe se nuk tronditet Qeveria nga vendi per te marre masa per permiresimin e jetes se qytetarit te rendomte, respektivisht per shpartallimin e varferise duke i dhene impuls zhvillimit ekonomik, mo dhashte Zoti te dale ne shesh e verteta se "Shqiptaret nuk qenkan te afte per ta drejtuar nje shtet"!

 

 (Vota: 3 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora