E marte, 26.10.2021, 12:51 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Neçaj: Ekuinoks

E premte, 16.09.2011, 07:41 PM


Gjon Neçaj

 

EKUINOKS

 

Ne pese te premtet

ne pese te shtunat

e ne pese te dielat

kaperceva ylberin ne maje te Shkelzenit...

 

Asnje ficez nuk ndryshova

vec u bera me lazran

teksa femijerine time mendoja

mbajtur ne fijen e penit te Vorret e Shales

me Dervish Luzhen e Rexhep Belin...(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora