E enjte, 25.02.2021, 05:12 AM (GMT)

Kulturë

Skënder R. Hoxha: Planeti i dardhave

E diele, 11.09.2011, 05:45 PM


SKËNDER R. HOXHA

 

PLANETI I DARDHAVE

 

KËTU KA PASUR DARDHA

KJO DARDHË ËSHTË TOKA

KËTU ISHIN QYTETET 

DHE KRYEQYTETI I DARDHAVE!...

 

KJO DARDHË ËSHTË PLANETI

PERANDORIA E DARDHAVE

BAHÇE DARDHASH  -

PLANET I DARDHANËVE…

 

 /11 gusht 2011, Pejë/(Vota: 24 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora