E marte, 28.06.2022, 01:54 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Forbes: Merkel, gruaja më e fuqishme në botë

E enjte, 25.08.2011, 07:42 PM


Kancelarja Angela Merkel rikthehet pas dy vitesh si gruaja më e fuqishme në botë, duke spostuar nga ky vend zonjën e parë të SHBA-së, Michelle Obama, e cila është pozicionuar në vendin e 8-të.

Lista e publikuar nga Forbes vë në vendin e dytë Sekretaren Amerikane të Shtetit, Hillary Clinton.

Sipas Forbes, pavarësisht se Merkel është kritikuar për mënyrën e trajtimit të krizës ekonomike, ajo është konfirmuar si lidere në ekonominë evropiane.

Presidentja braziliane, Dilma Roussef është renditur në vendin e tretë të listës së përvitshme të Forbes.

 

 (Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora