E marte, 28.06.2022, 07:13 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Shoqata atdhetare ''Gryka e Lumës'' kërkon të ndërpriten gjykimet farse kundër Çlirimtarëve

E enjte, 25.08.2011, 08:33 PM


Reagim

 

SHOQATA ATDHETARE "GRYKA E LUMES" KERKON TE NDERPRITEN GJYKIMET FARSE KUNDER ÇLIRIMTAREVE

 

*Poashtu kerkohet te nderpriten bisedimet Kosove-Serbi

 

Shkruan: RESHAT BADALLAJ, Hanover

 

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMËS" me seli ne Hanover te Gjermanise, kerkon nderprerjen e gjykimeve farse kunder; ish kryeministrit te Republikes se Kosoves, z. Ramush Haradinajt dhe Deputetit dhe ish Ministrit, Fatmir Limajt. Shoqata konsideron se Gjykata Nderkombetare e Hages dhe ajo e EULEX-it. ashiqare po vepron sipas skenarit te Beogradit. Çlirimtaret e Kosoves jane plotesishte te pafajshem, sepse ata luftuan kunder barbarise serbiane, qe Kosoves dhe popullates se pafajshme i´u turren si llave ujqish. Luftuan per te mbrotur konakun,nderin e motrave dhe vashave shqiptare,nga bishat e pashfrenuara te Shumadise te gjakut te Karpateve. Dihet boterisht se qent e zhupaneve dhunuan dhe prene si dejsht vajzat virgjine, grate shtatezena, qe vune baste cetniket duke thene se cka mbane kjo graua ne barke. Nje cetnik thoshte djal e tjetri vajze dhe e ndane barkun ne dysh,qe nuk njihet ne boten e civilizuar. Prene ME SAKICE KOKA NENASH DUKE THITHUR FOSHNJA NE GJI,vodhen,dogjen njerze e kafshe,varen ne litar njerze te pafajshem,neper burgje shqiptaret i mbeshteten per muri dhe me bajoneta i theren prapa kurrizit pa gjyqe...

Pra, Gjykata Nderkombetare e Hages dhe ajo e instaluar e EULEX-it, ka me cka te merret. Ne fund te fundit, Ç´kerkonin kriminelet e Sheshelit e Arkanit ne Kosove?

Keta kriminel dhe qent e tyre kater-pese lufta zhvilluan ne ish Jugosllavi, te njejtat krime u bene dhe per kete u denuan nga bota e civilizuar dhe NATO, por me ne fund e paguan MIRE NE KOSOVË. NE KOSOVË VOJVODEVE U ZURI SHARRA NE GOZHDË.

Konsiderojm se ne banken e zeze duhet te ulen kriminelet e jo viktima, te ulen gjakataret e jo ata qe mbrojten konakun dhe nderin e kombit shqiptare qe neperkembej nga hijenat e Shumadise. Te dy gjykatat te vepronin sipas drejtesise sot ÇLIRIMTARET DO TE ISHIN TE LIRE,POR FATKEQESISHT TE DY GJYKATAT JANE TE NDERSYERA NGA QARQET HEGJEMONISTE SERBIANE.

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMES" me seli ne Hanover, kerkon nderprerjen e menjehershme te shqiptareve te pafajshem dhe te mos veprojne sipas skenareve te Serbise, se perndryshe behen gaz i botes. Poashtu, kerkohet nga kjo shoqate te nderpriten BISEDIMET KOSOVË-SERBI, qe nuk do te japin asnje rezultat. Te vetdijshem se keta bisedime jane sipas asaj:"Ulu se nuk ke qare",sepse te dy palet i kane kapur per veshi. Nderkaq, ne gjuhen e popullit thuhet:PER ÇKA TE BISEDOHET ME GJAKATARET E BALLKANIT...?

Reagimi i Shoqates Atdhetare "GRYKA E LUMES" me seli ne Hanover, eshte nenshkruar nga RESHAT S.BADALLI, kryetar

 (Vota: 15 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora