Zemra Shqiptare

Ilir Dardani: Ekipet shqiptare u larguan heret edhe kete here nga Europa!

| E enjte, 21.07.2011, 07:58 PM |

Shikojeni ne videon e meposhtme ku perfundon topi i goditur nga Legjenda e Flamurtarit, Sokol Kushta, ne ndeshjen kunder Partizanit te Beogradit

Vllaznia e Shkodres ishte prane kualifikimit per ne fazen e trete te Europa League, por u dorezua ne 2 minutat e fundit te ndeshjes duke pesuar 2 gola.

Ndeshja e pare ne Shkoder kishte perfunduar 0-0. Vallznise i mjaftonte cdo barazim me gola, por…!

Vllaznia perballej me zvicerianet e Thun-it dhe u ndeshkua nga nje ‘’zvicerian i Kosoves’’ i quajtur Milaim Rama (turp e faqja sterre e zeze per prinderit e tij qe i kane vene emer Anadollak), i cili barazoi ne minuten 89, kur Vllaznia udhehiqte qe nga minuta 14 me golin e Xhevahir Sukaj.

Flamurtari i Vlores kishte humbur ne Vlore 2-0 kunder cekeve te Jablonec. Ndeshja e kthimit perfundoi ashtu sic pritej. Flamurtari kishte disa momente te mira, por… 5-1 (7-1)!

Edhe Tirana kishte barazuar 0-0 me sllovaket e Spartak Trnava (Edhe Naim Ternava eshte fitues sepse po mund shqiptaret injorante!) ne Tirane, por ndeshjen e kthimit e humbi 3-1.

Kampionet e Shqiperise iken te dopio-humbur nga Champions League. Rrezultatit te pare iu shtuan edhe 4 gola te tjere dhe na shfaqet nje shifer e turpshme: 6-0! Do i pyesja tifozet anadollake te Skenderbeut te Korces, kujt i perket Qipro tani?!