E marte, 29.11.2022, 06:44 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Levizja Socialiste per Hajduto-Degjenerim!

E enjte, 21.07.2011, 07:04 PM


Turpi i sotem dhe Plagosesi i se ardhmes!
Levizja Socialiste per Hajduto-Degjenerim!

 

Nga Ilir Dardani

 

LSI eshte partia e trete ne Shqiperi, pas PD-se dhe Ish Partise se Punes, por duke pare rivalitetin e dy partive kryesore eshte partia qe zgjedh fituesin, sic beri ne zgjedhjet e fundit parlamentare.

LSI Kishte 4 deputete, 2 nga te cilet u zbuluan si ishin te Korruptuar, kryetari dhe ish zv kryeministri Ilir Meta dhe ish ministri Dritan Prifti. Per te dyja rastet kemi prova, te cilat me ‘’zemer-bardhesi’’ na i ka servirur vete Prifti! Nese nuk perfundojne ne pranga drejtesia shqiptare nuk eshte ringjallur qe nga viti i larget 1944, kohe kur ishim te pushtuar nga gjermanet.

Ministri i Jashtem i Shqiperise, Edmond Haxhinasto na vjen me nje skandal te ri.

Ne takimin e Komisionit te Asociim Stabilizimit per Shqiperine mbajtur ne Bruksel, Haxhinasto shprehet (Mos harroni te shikoni videon me poshte, publikuar ne faqen zyrtare te Bashkimit Europian): ''Hajde degjo pordhet e ketyre tani''. Edhe Ministria e Integrimit, Majlinda Bregu duket se eshte ne rregull me kete xhest skandaloz sepse e aprovon me buzeqeshje!

Pordhet e kujt nuk kishte deshire te degjonte ky shqiptari yne anadollako-maskara?

Ke priste te takonte?

- Perfaqesuesen e Larte per Politiken e Jashtme te Bashkimit Europian, znj. Catherine Ashton.

- Komisionerin per Zgjerimin, z. Štefan Füle.

-Ndermejtesuesin e Krizes Shqiptare, z. Miroslav Lajčák.

Kaq mjafton te kuptosh se ne fatkeqesisht nuk kemi politikane, por njerez te pacipe qe luajne me fatet e kombit.

Sali Berisha duhet ta shkarkoje menjehere nga te gjitha funksionet kete Parazit qe shijon te mirat Antinjerezore qe ofron politika shqiptare, qofte edhe nese do duhen zgjedhje te reja.

Keta shkerdhata politikane paguhen nga taksepaguesit shqiptare per te ndryshuar jeten e tyre te veshtire, nderkohe bastardet e privatizojne shtetin duke e lene shqiptarin te parin nga Fundi!

Per Lemoshe na futen ne Nato, per lemoshe liberalizuan vizat, por nuk ka lemoshe per Anetaresim ne BE!

Si mund te drejtohet Europa me nen-njerez si Haxhinasto?! Por… edhe si mund te jene europianet ne te njejtin ‘’shtet’’ me ata dhjetra mijera qe votuan partine e Ilir Metes Levizja Socialiste per Hajduto-Degjenerim, pasi kishin mesuar se kush ishte!

Ndoshta nje pjese e shqiptareve te verbuar pas partive politike kaq meritojne, sic nuk meritojne me shume as ata qe perkrahin arabizimin islamiko-fshataresk te shtetit Europian te Shqiperise!

 

 

 (Vota: 20 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora