E diele, 05.02.2023, 05:27 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Remi Jakupi: Urime pavarësinë

E merkure, 20.07.2011, 06:59 PM


Prezantojme nje kenge te re nga kengetari i mirenjohur Remi Jakupi. Kenga e Gezimit te Pavaresise ‘’udheton’’ ne mbare trojet shqiptare nepermjet zerit melodioz te Remit dhe grupit te tij. Muzika eshte shqiptare dhe kenga ne pergjithesi thellesisht shqiptare.

Videoklipi eshte shume cilesor.

Teksti, Muzika dhe Zeri i Embel: Remi

Klipi publikohet me lejen e autorit.

Ilir Dardani(Vota: 12 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora