E shtune, 06.03.2021, 11:28 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Pas cdo vdekje ka nje lindje

E hene, 02.05.2011, 06:59 PM


 

Pas cdo vdekje ka nje lindje

 

Nga Ilir Dardani

 

Vrasja e Osama Bin Laden eshte nje lajm i hidhur ne mbare trojet shqiptare, por pas cdo vdekje ka nje lindje: Edvin Kristaq Rama prezanton projektin e xhamise ne qender te Tiranes, qytet i cili me shume eshte njohur per tirani osmane sesa per patriotizem e kulture perendimore. Qytet qe per shirit inaugurimi ka pasur nje WC turke. ''Kafe e muhabet si turqit e lashte'' thone ne kenget e tyre grupi West Side Family, qe kendojne bashke me Ramen. Edhe turq edhe primitive!

Madheshtia Perendimore e Shkodres, Durresit, Korces, Beratit, Voskopojes, Lezhes etj. u ekzekutua kur shqipfolesit arriten te bejne kryeqytet nje qytet fund-qytet!

 

All’ahu ju forcofte o vogelsira shqipfolese. Loti i shqiptarit ka 600 vjet qe pikon (a)llahtarshem, qe me vdekjen e Sulltanit te pare. Ky lot s’ka lene dru ne kembe e gur pa thyer. Ky lot s’ka lene dy shqiptare bashke pa i ndare, ky lot s’ka lene Shqiperi pa copetuar.

 

Ky komb, pra Kombi Shqiptar pergjate historise se 600 viteve te fundit ka nxjerre burra te medhenj, duke fillu me Hamza Osmanin, pastaj ka vazhduar me Ali Pashe Tepelenen, Haxhi Qamilin, Enver Hoxhen, Hoxhe Musa Efendiun, Hoxhe Naim Ternaven, Hoxhe Shefqet Krasniqin, Hoxhe Kastriot Duken, politikanet Sali Berisha, Hashim Thaci, Milazim Krasniqi, Abdi Baleta dhe Edvin Rama, qytetaret Krenar Lusha, Dritan, Shain dhe Elvir Duka, Hysen Sherifi, Mentor dhe Mensur Alia, Artan Kristo, Olsi Jazexhi, Arid Uka dhe qindra mijera te tjere, te cilet ende nuk e kane dhene ndihmen e tyre te hapur per Kombin Islamik shqiptar.

 

Qytetare te Republikes se Shqiperise, Kosoves, Maqedonise dhe te mbare trojeve islamike te Ballkanit,

vdekja e Bin Laden gjeografikisht eshte shume e larget, por shpirterisht eshte shume e afert. Ati i juaj shpirteror tashme eshte ne Parajse dhe ka rreshtuar 72 femra te virgjera, i ka zhveshur dhe ka filluar aksionin per c’virgjerimin e tyre. Nje numer i konsiderueshem perbehet nga vajza te moshes se vogel, sic bente ne kete bote i pari i tij. Mos qani, ju lutem! Ati juaj eshte ne driten e vertete, prandaj gezoni e eksitohuni, vecanerisht pasi ja keni pare edhe prapanicen Edvin Rames, i cili po ju nderton edhe xhamine e Sulltan Ladenit ne qender te kryeqytetit te ish-Shqiperise.

 

Qani pak e qeshni shume, o mjekercjeper, tlinaxhi e trecerekesh, o specie te mbuluara me pelhura te zeza, o vrases ne emer te zotit, (por edhe) o tolerante te degjenerimit te pergjithshem shqiptar. Qani pak sepse do keni mall per Binin derisa te ngordhni, por qeshni me shume sepse Amaneti i tij nuk vdes kurre, sic nuk vdiq as ai i sulltaneve. Vdiq Sulltani e Osama, por kemi Edvinin, Hashimin, Saliun, Naimin, Milazimin, Rexhepin e Shefqetin, te cilet do kene nderin te perdorin shpaten islamike te paraardhesve te tyre. Pervec ketyre qe njohim do kemi plot Bastarde Komunisto-Islamike te tjere qe do te behen te njohur ne vitet e ardheshme.

 

Europa dhe Amerika duhet te ruhen nga shtetasit e ish-Shqiperise sepse ky komb i vogel islamik ne Europe eshte i rrezikshem. Shumica e ketyre qytetareve, pa dallim feje e krahine, japin kontribut te madh ne islamizimin e Europes, jane luftetare te medhenj ne luften kunder zhvillimit dhe ne luften kunder vetevetes.

Keta islamo-kooperativiste hane buken e Europes por kane nje urrejtje te papermbajtur per bukedhenesin, sepse u eshte prishur gjaku e rraca, saqe nuk dine se kush i ka pjelle as nga kane ardhur. Keta islamo-fshataro-terroristo-fashiste e marrin injorancen, e fusin ne thes dhe e shprazin ne qendrat e lulezimit boteror, sepse vetem me dhune e prapambetje arrihet Dita e Orgjive Bastarde Islamike.

Perendim, ruaju nga krimbat perverse islamike te Ballkanit sepse jane specie pa dinjitet njerezor, te pabese, mosmirenjohes, jane e kunderta e njeriut. Keta njerez kane ushqyer islamizmin e komunizmin, keta njerez kane pshurrur edhe ne  mbiemrin e tyre dhe jane vetekopilizuar. Italiani ka qene dhe eshte Italian, nga kultura e nga emri, keshtu gjermani, francezi, anglezi dhe te gjithe europianet.

 Nese krimbin islamik e udhezon nga e mbara, pasi i ke shpetuar edhe jeten, ai do te urreje me gjithe fuqine e tij, do behesh armik i madh i tij dhe do te te vrase, sic edhe e ka bere, por numeri i terroristeve islamike nga Ballkani eshte ne shtim e siper, sic eshte injoranca e perversiteti, prandaj kujdes!

Lojrat perverse islamike me Lirine sapo kane filluar. Kjo do te thote se vetem Diktatura e ben islamikun ballkanas njeri, prandaj ju lutem ruajeni Europen, duke mos perjashtuar asnje metode! Ne shqiptaret e paket qe kemi mbetur ne ish-vendin tone nuk mund te perballemi me humbje te dyfishte, humbjen e Arberise dhe Europes.(Vota: 45 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora