E marte, 09.08.2022, 01:55 AM (GMT+1)

Kulturë

Humor

E enjte, 17.01.2008, 08:24 PM


Polici

Një fëmijë godet me gur një polic që po patrullonte në rrugë. Polici e merr fëmijën dhe e dërgon te shefi i tij. Shefi pyet policin:
-Po mirë, të ka qëlluar me dashje, apo pa qëllim?
-Jo, jo, më qëlloi me gur, – ia kthen polici.

Diferenca

Çfarë diference ka ndërmjet Titanikut dhe Shqipërisë?
- Titaniku u fundos sepse takoi një ajsberg, ndërsa Shqipëria u fundos sepse takoi Nanon dhe Berishën.

Lindja

Nje grua qe ishte duke lindur per here te pare pati komplikacion dhe pas pak do te futej ne operacion. Nga frika e madhe per te bijen qe do te kishte nje lindje te veshtire, nena e saj nisi t’i lutej Zotit.
-O Zot, ç’na ke bere keshtu ne femrave. Ime bije nuk e meriton kete fat dhe keto vuajtje. Te lutem, hiqja asaj dhembjet dhe çoja babait te femijes.
Papritur degjohet nje ze:
- O grua, tregove besim ndaj lutja jote do te plotesohet!
Diten tjeter, gruaja hyri ne operacion dhe gjithçka kaloi mire. Vjehrra kujtohet per lutjen qe i kishte bere Zotit dhe shkon te shohe dhendrin e shqetesuar.
– Si je, mire? -i thote, duke e pyetur nese kishte pasur ndonje problem...
- Une mire jam, por duhet te shkojme te komshiu se pasi leshoi disa britma ne mesnate na la shendene...

Sofia Loren

Nje spektakel televiziv ne “RAI”, nje komik po imitonte aktoren e njohur Sofia Loren. Ajo ne çdo interviste te sajen theksonte shpesh se sa e varfer ka qene ne vegjeli. Komiku perdori disa nga shprehjet e saj duke thene: "...Kur kam qene e vogel, une dhe familja ime kemi qene shume te varfer. Aq te varfer, sa edhe mushkonjat nuk na e pinin gjakun por na e dhuronin...”.

Polici

Nje polic shikon nje fshatar me nje pele per dore dhe i thote:
-Ku po e dergon ate grua?...
Fshatari pa hezituar fare ia kthen:
-Po e çoj ne komune per divorc se ma ka dredhur me police

Fshatari dhe lopa

Nje dite nje fshatar shkon te bleje nje lope. Rruges, teksa kthehej per ne shtepi, ai takon nje shokun e vet dhe i thote:
-Kam blere nje lope, byrazer.
-Mire, po ku do ta mbash? – e pyet shoku.
-Poshte krevatit, byrazer.
Shoku serish e pyet:
-Po me eren e keqe si do t’ia besh?
Dhe fshatari qe ia kthen:
-S’ka gje, do te mesohet...”(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora