E premte, 21.01.2022, 05:57 PM (GMT)

Kulturë

Martese urgjente e Presidentit Sarkozy dhe ish modeles, Carla Bruni

E marte, 15.01.2008, 01:46 PM


Vetem 85 dite qendroi ai i lire, nga kurora e marteses. Tashme Nikolas Sarkozy (52 vjec)dhe Carla Bruni (39 vjec) i dhane "po - ne" njeri tjetrit. Vetem tre muaj qendroi ai pas ndarjes me te shoqen Cecilia (50vjec). Gazeta Republika, beri te ditur qe cifti u martua diten e enjte ne nje ceremoni familjare. Presidenti me aktin e marteses se tij, donte ti tregonte Brunit sa vertetesi kishte dashuria e tyre. Per te menjanuar fotografet dhe Median...u perdor nje dinakeri duke u afishuar nje vend krejt tjeter nga ai i marteses. 30 gazetaret te genjyer nderkohe qe prisnin ne pallatin, prane te cilit edhe Bruni ka nje apartament te blere...ne anen tjeter ppresindenti perfundonte ceremonine ne Pallatin Elysee.

Presidenti u lehtesua pak shpejt me perfundimin e marteses, pasi ne 10 dite e ardhshme, ai eshte i ftuar nga qeveria Indiane. Me nje te dashur ne krahe, mbase do krijoheshin probleme ne te tilla takime zyrtare. Tani eshte krejt tjeter...


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora