E hene, 13.07.2020, 06:00 AM (GMT+1)

Kulturë » Muzikë

Agim Vatovci: Gëzohuni o shqiptar kudo që jeni se një Yll po shëndrit në American Idol

E hene, 31.01.2011, 08:56 PM


Gëzohuni o shqiptar kudo që jeni se një Yll po shëndrit në American Idol

 

Se shqiptarët dhe shqiptret kanë talen të rralë si për artin Luftarak ashtu edhe artin Dramatik dhe ate Muzikor po e verteton edhe succssesei i Kosovares Melinda Ademi një refugjate nga kampi i refugjatve të vitit 1999.

 

Kur flasim per artin Luftarak patjeter duhet ta cekim zonjushen Majlinda Kelmendi e cila ku po garon po na e zdrit ftyren,kurse në artin Dramatik zonjusha Arta Dobroshi nga Prishtina, të cilat janë duke treguar se janë mbesat e të madhit Gjergj Kastriotit Skenderbeut dhe motrat e Gonxhe Bojaxjiut alias Nënes Tereze.

 

Ju përgëzon: Agim Vatovci nga Vushtrria e Hasan Prishtines(Vota: 6 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora