E premte, 25.09.2020, 11:25 PM (GMT+1)

Aktualitet

Rrihet për vdekje nga katër gratë

E merkure, 22.12.2010, 06:46 PM


Një burrë i moshës së mesme që ishte i martuar me katër gra njëkohësisht pa dijeninë e tyre është rrahur për vdekje nga bashkëshortet.

Ligji islamik (sharia) i lejon një burri të ketë më shumë se një grua, me kusht që këto të jenë në dijeni.

 

Me zbulimin e martesave, gratë janë hedhur kundër tij me shkopinj dhe gurë derisa e kanë lënë të pajetë në tokë.

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora