E enjte, 01.10.2020, 01:11 AM (GMT+1)

Komente

Pershendetje "Zyra e Misionit te IOM ne Tirane''

E enjte, 20.12.2007, 01:25 AM


Na gezoni shume ne emigranteve per organizimin e festes se 18 Dhjetort; Dites nderkombetare te Emigranteve. Ndodhem ne Toronto te Kanadase dhe prej kendej ju uroj te gjith juve qe keni mendjen nga ne emigrantet e na kujtoni. Ketu po behen aktivitete me rastin e vitit te ri dhe tju flas sinqerisht neser do shkoj posacerisht per te shpene mesashin tuaj ne Misisaga dhe ketu reth qendres se Torontos. Besoj se jane interesuar dhe te tjere dashamires. Botime per emigracionin une kam dy libra deri te rezervuara ne biblioteken kombetare, ne to flitet vetem per emigracionin. Librat jane "Kur flasin zemrat " dhe "Ne gjurmet e jetes" me poezi. Aty flitet per emigracionin ne Greqi dhe ketu ne kanada. Mud ta merni pasi une ndodhem ketu aktualisht. Shkrime te miat keni ne gazeten "Ndryshe" dhe "Shekulli" me emrin Dhimiter Xhoga. Kam gati mjaft shkrime do mundohem t'ju a dergoj me imell, sa te lirohet vajza se une nuk e perdor tani per tani. Me falni per gjithcka Gjysh Dhimitri. Per ndonje te dhene me shume mund tju japi Albert Zholi ose Zhani Canco e Celik Petriti... Te gjithe stafit tuaj gezuar festen e Emigracionit se pari, dhe te gjitheve Vitin e Ri. Me ju V.O. (Jam 72 vjecar me UT mesues nje jete 17 vjet pensionist me "pene ne dore".)

Toronto 18 dhjetor 2007 Dhimiter Xhoga (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora