E diele, 07.03.2021, 08:56 AM (GMT)

Mendime

Enver Hoxha, Tungjatjeta!!!

E hene, 03.12.2007, 10:47 PM


Jane anashkaluar dhe mbahen si shqiptare te kulluar nga derdhja e djerses per te krijuar dhe interpretuar nje (apo disa) kenge per diktatorin e shembullit me antinjerezor, Enver Hoxha!

 

Cdo kengetar apo krijues, poet apo aktor, nese do ishte njeri normal, do kerkonte falje publikisht per mesazhin qe ka dhene, duke reklamuar dhembet e gjarperit tek cdo moshe. Disa mund te kene qene edhe te detyruar, nga vete kushtet, rrethanat ne te cilat ndodheshin, por sot ne liri, eshte e pafalshme heshtja e tyre!

 

Nga qe e ema i kishte dhene buke me dhalle dikatatorit, i biri u betua se do i thur vargje gjithe jeten dhe sot i duket dicka katastrofike nese e ndalon thurjen e vargjeve! Cturp, cfatkeqesi, c’poshtersi!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora