E merkure, 01.02.2023, 08:38 AM (GMT)

Mendime

Komunikatë e ,,FBKSH” për Evropë !

E hene, 01.02.2010, 09:19 PM


Gjermani më 31.01.2010

,,Fbksh“ në mbledhjen e mbajtur dje më 31.01.2010 në Wesel të Gjermani -së murrë vendim që të  lëshojë këtë Komunikatë për OPINION.

,,FBKSH“ për Evropë  shqyrtoi situatën politike ne trojet SHqiptare të SHQIPËRI -së Etnike!

U theksua se gjendja e Popullit SHqiptarë në trojet SHqiptarë për çdo ditë e më Shum është duke u keqësuar.

 Kryesia e,, FBKSH“ për Evropë  janë të befasuar me paralajmërimin e Eulex në Kosovë për  ngritjen e procesit Gjyqësorë kundër Atdhetarit Albin Kurtit !

, FBKSH“ për Evropë bëjnë Apel që  procese të Tilla politike  kundër Albin Kurtit dhe atdhetarëve shqiptarë.menjëherë të ndërpriten.

 Kryesia përkrahë mbajtjen e kurvendit të tretë të ,,FBKSH“ kështu që do ti bëjë të gjitha përgatitjet që pjesëmarrja nga Diaspora të jetë në nivelin e duhur.

  Në emrin  tim personal dhe në emër të Kryesisë i shprehë ngushëllime antarit Sahit Xhemajli për vdekjen e Nënë Lokes së tijë.

Nënë Lokës së Sahitit i qoftë dheu i lehtë..

 
Për Kryesitë e Fbksh !
Kordinatori i ,,FBKSH“ per Evropë
Prof.Xhavit Dalloshi


(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora