E hene, 25.01.2021, 03:57 AM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1962-63

E diele, 14.10.2007, 06:53 PM


National Championship

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
PARTIZANI TIRANË
22
15
6
1
53
15
36
2
Dinamo Tiranë
22
11
10
1
43
25
32
3
Besa Kavajë
22
13
5
4
41
23
31
4
17 Nëntori Tiranë
22
7
10
5
33
28
24
5
Labinoti Elbasan
22
8
6
8
37
32
22
6
Lokomotiva Durrës
22
7
7
8
29
36
21
7
Flamurtari Vlorë
22
7
6
9
26
27
20
8
Skënderbeu Korçë
22
6
7
9
21
25
19
9
Vllaznia Shkodër
22
5
8
9
27
29
18
10
Tomori Berat
22
5
8
9
27
32
18
11
Traktori Lushnjë
22
4
7
11
17
42
15
12
Korabi Peshkopi
22
1
6
15
8
48
8

Champions of Albania: Partizani Tiranë
relegated:
Korabi Peshkopi
promoted:
Luftëtari Gjirokastër
goals: 362; 2,7 per match
top scorer: Robert Jashari (Partizani) 18 goals

Second Division

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Luftëtari Gjirokastër
14
-
-
-
-
-
-
2
Erzeni Shijak
14
-
-
-
-
-
-
3
Apolonia Fier
14
-
-
-
-
-
-
4
Shkumbini Peqini
14
-
-
-
-
-
-
5
Ylli i Kuq Pogradec
14
-
-
-
-
-
-
6
Naftëtari Qyteti Stalin
14
-
-
-
-
-
-
7
Fitorja Lezhë
14
-
-
-
-
-
-
8
Butrinti Sarandë
14
-
-
-
-
-
-

promoted in 1st division: Luftëtari Gjirokastër (winners of 2nd division)
relegated in 3rd division: Butrinti Sarandë
goals: ?; ? per match
promoted from 3rd division: Punëtori Patos (winners of 3rd division), 31 Korriku Burrel, Gramozi Ersekë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora