E shtune, 27.02.2021, 09:47 PM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1958

E diele, 14.10.2007, 06:47 PM


National Championship (1)

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
PARTIZANI TIRANE
14
7
5
2
27
12
19
2
Besa Kavajë
14
7
4
3
17
14
18
3
17 Nëntori Tiranë
14
4
9
1
15
9
17
4
Dinamo Tiranë
14
6
4
4
28
18
16
5
Skënderbeu Korçë
14
3
6
5
9
16
12
6
Vllaznia Shkodër
14
3
5
6
14
22
11
7
Flamurtari Vlorë
14
3
4
7
11
21
10
8
Lokomotiva Durrës
14
3
3
8
11
20
9

Champions of Albania: Partizani Tiranë
relegated:
Lokomotiva Durrës
promoted:
Labinoti Elbasan
goals: 132; 2,4 per match
top scorer: Refik Resmja (Partizani) and Enver Shehu (17 Nëntori) 6 goals

Note
(1): in this season all Puna clubs returned to their traditional names

Second Division

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Labinoti Elbasan
14
8
6
0
30
11
22
2
Tomori Berat
14
10
2
2
29
11
22
3
Traktori Lushnjë
14
5
3
6
19
22
13
4
Luftëtari Gjirokastër
14
4
3
7
14
20
11
5
Korabi Peshkopi
14
3
5
6
14
20
11
6
Fitorja Lezhë
14
2
6
6
13
27
10
7
Naftëtari Qyteti Stalin
14
3
3
8
16
22
9
8
Apolonia Fier (2)
14
-
-
-
-
-
10

Note
(2): Apolonia has been expelled
after Berat match vs. Tomori on June 22nd

Play-off in Tiranë
Labinoti E.-Tomori B. 2-1 (aet)

promoted in 1st division: Labinoti Elbasan
relegated in district division: Apolonia Fier
goals: ?; ? per match
promoted from districts division: Erzeni Shijak(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora