E enjte, 25.02.2021, 11:06 PM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1956

E diele, 14.10.2007, 06:45 PM


National Championship

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
DINAMO TIRANË
16
13
3
0
35
8
29
2
Partizani Tiranë
16
10
3
3
37
10
23
3
Puna Tiranë
16
7
3
6
24
19
17
4
Puna Vlorë
16
6
4
6
21
20
16
5
Puna Korçë
16
6
3
7
20
33
15
6
Puna Durrës
16
6
1
9
12
23
13
7
Puna Kavajë
16
4
4
8
21
30
12
8
Puna Shkodër
16
4
4
8
12
19
12
9
Puna Berat
16
3
1
12
11
31
7

Champions of Albania: Dinamo Tiranë
relegated:
Puna Shkodër (g.a.), Puna Berat
promoted:
Spartaku Tiranë
goals: 193; 2,7 per match
top scorer: Refik Resmja (Partizani) 17 goals

Second Division

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Spartaku Tiranë
12
9
3
0
32
13
21
2
Puna Fier
12
5
4
3
31
18
14
3
Puna Lushnjë
12
5
4
3
18
19
14
4
Puna Elbasan
12
4
2
6
27
19
10
5
Spartaku Qyteti Stalin
12
2
5
5
14
20
9
6
Puna Gjirokastër
12
1
6
5
10
27
8
7
Spartaku Pogradec
12
2
4
6
7
23
8

promoted in 1st division: Spartaku Tiranë
relegated in district division:
Spartaku Pogradec
goals: 139; 2,7 per match
promoted from districts division: Puna Peshkopi(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora