E enjte, 25.02.2021, 11:11 PM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1955

E diele, 14.10.2007, 06:44 PM


National Championship

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
DINAMO TIRANË
30
25
5
0
74
9
55
2
Partizani Tiranë
30
26
3
1
96
15
55
3
Puna Tiranë
30
16
5
9
50
35
37
4
Dinamo Shkodër
30
13
7
10
46
41
33
5
Puna Shkodër
30
11
10
9
30
22
32
6
Dinamo Durrës
30
10
11
9
34
28
31
7
Puna Vlorë
30
10
11
9
33
37
31
8
Luftëtari Sh.B.O. "Enver Hoxha" Tiranë
30
11
9
10
38
46
31
9
Puna Korçë
30
10
8
12
37
37
28
10
Puna Kavajë
30
8
11
11
37
49
27
11
Tekstilisti "Stalin" Yzberish
30
7
11
12
28
39
25
12
Puna Berat
30
8
9
13
34
53
25
13
Puna Durrës
30
6
11
13
25
40
23
14
Spartaku Tiranë
30
6
10
14
36
46
22
15
Puna Elbasan
30
5
9
16
20
53
19
16
Puna Gjirokastër
30
2
2
26
14
82
6

Champions of Albania: Dinamo Tiranë (g.a.)
relegated:
Spartaku Tiranë, Puna Elbasan, Puna Gjirokastër
promoted:
none
dissolved: Dinamo Shkodër, Dinamo Durrës
not enrolled the year after: Luftëtari i Shkollës së Bashkuar e Oficerëve "Enver Hoxha" Tiranë, Tekstilisti "Stalin" Yzberish
goals
: 632; 2,6 per match
top scorer: Skënder Jareçi (Dinamo) and Refik Resmja (Partizani) 23 goals(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora