E diele, 18.04.2021, 12:33 AM (GMT+1)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1947

E diele, 14.10.2007, 07:35 PM


National Championship
(start: March 16th; finished: October 1st, 1947)

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
PARTIZANI TIRANË
16
14
1
1
56
15
29
2
Vllaznia Shkodër
16
13
2
1
63
9
28
3
Dinamo Korçë (1)
16
9
6
1
48
16
24
4
17 Nëntori Tiranë
16
6
4
6
27
50
16
5
Ylli i Kuq Durrës
16
5
3
8
29
26
13
6
Tomori Berat
16
4
2
10
27
48
10
7
Flamurtari Vlorë
16
3
3
10
20
42
9
8
Bashkimi Elbasanas
16
2
4
10
16
37
8
9
Shqiponja Gjirokastër
16
3
1
12
12
55
7

Champions of Albania: Partizani Tiranë
enrolled the year after: Apolonia Fier, Besa Kavajë, 8 Nëntori Shijak, Traktori Lushnjë, Spartaku Kuçovë
goals: 298; 4,1 per match
top scorer: ?

Note
(1):
1923-46: Skënderbeu; 1947-49: Dinamo; 1950: Korça; 1951-57: Puna; 1958: Skënderbeu(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora