E enjte, 25.02.2021, 11:11 PM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1945

E diele, 14.10.2007, 06:34 PM


National Championship
(start: September 2nd, 1945)

Group A

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Vllaznia Shkodër
10
8
1
1
26
2
17
2
Besa Kavajë
10
5
3
2
21
7
13
3
Teuta Durrës
10
5
2
3
10
8
12
4
Liria Korçë
10
3
2
5
16
15
8
5
Ismail Qemali Vlorë
10
3
1
6
12
22
7
6
Tomori Berat
10
1
1
8
7
38
3

Group B

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Sportklub Tiranë
10
7
2
1
30
6
16
2
Skënderbeu Korçë
10
6
0
4
26
15
12
3
Ylli Shkodër
10
5
1
4
29
15
11
4
Bashkimi Elbasanas
10
4
2
4
14
17
10
5
Apolonia Fier
10
3
1
6
8
28
7
6
Shqiponja Gjirokastër
10
2
0
8
6
32
4

Finals: Tiranë, December 23th
Sportklub Tiranë Vllaznia Shkodër 1-2  
Z. Barbullushi 70’-V, Xh. Juka 82’-V, V. Biçaku 88’-S
Shkodër, December 26th, 1945      
Vllaznia Shkodër Sportklub Tiranë 2-1  
Vasija 10’-V, Fagu (p) 28’-S, Smajli 86’-V

Champions of Albania: Vllaznia Shkodër
enrolled the year after: Erzeni Shijak, Spartaku Kuçovë
dissolved: Liria Korçë, Ylli Shkodër
goals: 211; 3,4 per match
top scorer: ?(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora