E hene, 08.03.2021, 04:38 AM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1931

E diele, 14.10.2007, 06:27 PM


National Championship
(start: April 19th, 1931)

Group A

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Sportklub Tiranë (g.a.)
4
2
1
1
6
2
5
2
Bashkimi Shkodran
4
2
1
1
4
3
5
3
Sportklub Vlorë
4
1
0
3
4
9
2


Group B

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Teuta Durrës
6
5
1
0
15
2
11
2
Skënderbeu Korçë
6
2
2
2
13
7
6
3
Sportklub Elbasan (1)
6
3
0
3
9
10
6
4
Muzaka Berat
6
0
1
5
2
20
1

Finals: Tiranë, June 28th
Sportklub Tiranë Teuta Durrës 1-1  
second half: Mark Gurashi-S, Niko Dovana (goalkeeper)-T
Durrës, July 5th, 1931      
Teuta Durrës Sportklub Tiranë 0-3  
goalscorers: not known

Champions of Albania: Sportklub Tiranë
relegated:
Sportklub Vlorë, Muzaka Berat
promoted:
none
goals: 58; 2,9 per match
top scorer: Teli Samsuri (Skënderbeu) 9 goals

Note
(1):
founded 1929; 1929-30: Urani; 1931-32: Sportklub E.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora