E diele, 28.02.2021, 10:49 AM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1937

E diele, 14.10.2007, 06:24 PMNational Championship
(start: April 25th; finished: December 18th, 1937)

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
SPORTKLUB TIRANË
18
17
1
0
74
8
35
2
Vllaznia Shkodër
18
14
1
3
55
15
29
3
Besa Kavajë
18
10
2
6
49
20
22
4
Skënderbeu Korçë
18
8
2
8
22
31
18
5
Bashkimi Elbasanas
18
7
3
8
28
28
17
6
Bardhyli Lezhë
18
6
3
9
22
42
15
7
Dragoj Pogradec
18
4
5
9
18
36
13
8
Durrësi
18
4
3
11
13
35
11
9
Ismail Qemali Vlorë
18
3
4
11
10
43
10
10
Tomori Berat
18
3
4
11
17
50
10

Play-off between Ismail Qemali Vlorë and Tomori Berat for relegation:
Ismail Qemali V.-Tomori B. 2-1 (in Kavajë)

Champions of Albania: Sportklub Tiranë
relegated:
Tomori Berat
promoted:
none
goals: 311; 3,4 per match
top scorer: Riza Lushta (Sportklub T.) 25 goals(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora