E marte, 07.04.2020, 11:06 AM (GMT+1)

Plus » Shoqëria

Tipi i mashkullit që të pëlqen? Zbuloje

E diele, 23.09.2007, 05:11 PM


Një burrë nuk të josh rastësisht. Të gjitha kanë diçka të përbashkët që të bën për vete. Një tip mashkulli gjithmonë të tërheq më shumë se të tjerët. Por e di me të vërtetë se cili ëhstë ai? Bëj testin dhe zbuloje...
 
1. Ish- të dashurit e tu janë:
a. Meshkuj me personalitet jashtë të zakonshmes.
b. Meshkuj që dinë të ecin në jetë.
c. Meshkuj që dinë të përfitojnë nga jeta dhe shanset.

2. Vetëm ose me miqtë, preferon të shkosh...
a. Në pub, ku shkon gjithmonë dhe i njeh të gjithë.
b. Në vende origjinale.
c. Në baret dhe diskotekat më në modë.

3. Nga pikëpamja përfituese je...
a. E kënaqur dhe nuk dëshiron të rrezikosh.
b. Di të jesh në vendin e duhur në momentin e duhur.
c. Nuk lë të të shpëtojë asnjë mundësi. Asnjëherë s’i dihet.

4. Defekti yt kryesor është:
a. Narcizizmi.
b. Temperamenti i rëndomtë.
c. Impulsiviteti.

5. Në shikimin e parë, në takimin e parë, vë re:
a. Look-un e tij të pazakontë.
b. Sjelljen e tij të qetë.
c. Vështrimin e tij depërtues.

6. Veprimi që të josh:
a. Një tufë trëndafilash.
b. Një udhëtim i papritur.
c. Një darkë nën dritën e qirinjve.

7. Ke takuar një mashkull që të pëlqen. Gjatë darkës rifillon të flasë me një tjetër:
a. Fillon edhe ti të flasësh me një tjetër.
b. E lë farë.
c. Hidhesh në sulm. Nuk ke ndër mend ta lësh të të ikë nga duart.

Më shumë a

Tipi yt: aventurieri
Lidhjet e qeta nuk bëjnë për ty. Ke nevojë për aventura dhe jo për një burrë të mefshtë. Emocionet e forta bëjnë pjesë në historitë e tua të dashurisë. Arrin gjithmonë të çmendësh atë burrë që të bën të dridhesh. Një burrë që të propozon një darkë nën dritën e qirinjve? Ia mbath me vrap. Ti preferon arratisjet romantike. Të pëlqejnë aventurierët më zemër të madhe dhe me të shkuar të pasur me eksperienca të mira e të këqija.

Tipi yt i mashkullit: Johnny Depp ose... James Bond!

Të ëndërroni, të diskutoni, të flisni për dëshirat tuaja: ja ai që të duhet për t’i hipnotizuar.

Më i miri: një burrë kompleks, me përvojë, me personalitet të vërtetë, për të mos u mërzitur kurrë.

Një frazë: pse të zgjedhësh thjeshtësinë, kur jeta mund të komplikohet?

Më shumë b

Tipi yt: mashkulli i matur
Aventurat e përditshme nuk bëjnë për ty. Një burrë duhet të të japë stabilitet dhe qetësi, ndryshe nuk të josh. Të tërheqin meshkujt e sigurt në vetvete, dinamikë, të vendosur, që e dinë se cila është rruga e tyre dhe të marrin me vete. E qetë dhe me sens praktik, je shumë realiste në marrëdhëniet e përditshme. Historitë pa të ardhme nuk të interesojnë dhe u rri larg.

Tipi yt i mashkullit: Tom Cruise

Më i miri: një mashkull i pjekur, që nuk kanë nevojë t’i provojnë asgjë askujt. Aspak ekstravagant dhe joshës i thekur nga dhe ata që kanë vetëm fjalë e asnjë vepër. Ke nevojë të kesh besim tek tjetri, të ndihesh e mbrojtur. Prandaj ndoshta nuk e ke gjetur burrin ideal.

Një frazë: Dashuria është një lumë i gjatë i qetë.

Më shumë b

Tipi yt: joshësi
Një vështrim që vret, një turp, një pamje dhe një mënyrë të të bërit të gjërave që tregon qartë synimet e tij. Këtij vërtet që nuk mund t’i rezistosh dot. Vrapon në krahët e tij. Nga ana tjetër, edhe ty të pëlqen të joshësh, është loja jote e preferuar.

Je e tërhequr nga meshkujt karizmatikë. Nuk je një person i rezervuar dhe ke nevojë për një partner që të dijë të të thotë se të dëshiron.

Tipi jot i mashkullit: George Clooney

Të pëlqen të shkosh nëpër lokalet më në modë dhe të jesh e vëzhguar. Teknika jote është e thjeshtë: hedh sytë rrotull, vëzhgon, i lë të tjerët të të vështrojnë dhe kur e sheh që ngjiti, hidhesh menjëherë në sulm.

Më i miri: ai që me një vështrim, me një zë depërtues, me një frymë, me një përkëdhelje, të bën të humbasësh mendjen. Me partnerët e tu je me të vërtetë një "femme fatale" dhe je ti që vendos rregullat e lojës.

Një frazë: Provo kënaqësinë më të madhe të jetës: josh.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT