Komente
Kadri Mani
[ Wednesday, 18.01.2012, 01:37 AM ]
Tregomë me kë rri, të tregoj se kush je!
Po ju ore qorra, a po lexoni se Bukoshi (kodoshi!) është nën hetime!?
Ilir Tolaj është në Burg!?
Fatin e zi e ka pas Spiatali... jetën jua nxinë punëtorëve shëndetësorë!
Ende i kemi të freskët shkrimet e Jusuf Ferizit: Edhe sa herë do të "lëvizë" Bukoshi!?!
Në bazë të çakafit e bëri Uka mik armikun e babat të vet, në mos jo me korrupsion e me vjedhje!?
Uaka edhe Presidencën duhet ata lirojë.
Bislim Mavriqi
[ Monday, 16.01.2012, 02:42 PM ]
Sabri Hamiti miku më i madh i Ibrahim Rugovës
Po shkruhet e po akuzohet këtu pa të drejtë Akademiku Sabri Hamiti bashkëthemelues i LDK-së me të madhin Ibrahim Rugova. Duket se janë pikërisht UDBA-shët që e akuzojnë atë. Kush ka qenë aktivist i LDK-së e di fort mirë që është Sabri Hamiti ai që në të gjitha fazat e vështirësive që ka pasur Ibrahim Rugova, në fillim me marksistët e më vonë me profiterët e spiujt e të gjitha anëve, i ka qëndruar pranë dhe e ka përkrahur paskajësisht. Nuk është fare e vërtetë që z. Hamiti e ka penguar Ukë Rugovën të angazhohej në LDK, por ishin pikërisht ambiciet e Ukës që të sillte në krye të partisë Bujar Bukoshin (armikun e vërtetë të presidentit Rugova), që ja pamundësuan angazhimin në partinë e babasë së tij. Dikush tha këtu se z. Hamiti është shitur te Thaçi – shihni kush është në koalicion me të: LDK e Ibrahim Rugovës e Sabri Hamitit apo “Lista” e Bujar Bukoshit, Ukë Rugovës e Astrit Haraçisë. Përfundimisht Ukë Rugova duhet të mendojë mirë së çfarë rruge ka zgjedhur dhe çfarë shembulli po jep duke qëndruar në qeverinë e Thaçit e duke e mbajtur në jetë atë.
FATOS GASHI
[ Saturday, 14.01.2012, 12:22 AM ]
NJERIU MUND T`IA SHOH EDHE GJYSHES ATE SENIN...
Ban vaki qe njeriu me ia pa edhe gjyshës te vet ate senin, por nuk i kallxon dynjese se cfare ka pa. Kadri Mani, Selim Gurrani, Ahmet Ademaj dhe kollon kusuri qe i perkrahin keta zoterinj, nuk kane fare te drejte.Ta sulmosh Uke Rugoven ne kete mase, ke sulmuar Ibrahim Rugoven ne varr.Asnje justifikim.Ju po bani lojen e Hashim Thacit me kompani.
Uke Rugova nuk asht as mafioz dhe as bisnesmen.Thjesht, ai nuk ka pare qysh kane mafiozet dhe bisnemsmenet. Ai asht i ri, i cili ka ba nje jete te mbyllun si ne kuvli, nga frika e vrasjet te SHIK-ut kriminal. Ai nuk e njeh Kosoven dhe dinakerine e poshter te kosovareve.
Ne fillim,per interesa personale e manipuloi mafiozi Rame Maraj, i cili edhepse ishte ne sherbim te G2-it, pra te kundrazbulimit te Hashimit, nen urdherta e Kadri Veselit, u fut kontrabande ne oborrin e Presidentit Rugova. Keshtu ku nuk ka shtet, ka beter. Kete situate e shfrytezoi poshtersisht Rame Maraj.
LDK-ja numeroi tri humbje me radhe.Duhej ba dicka dhe Uka veproi mire dhe ai dhe vetem ai e largoi Fatmir Sejdiun. Por, pa fije pervoje, njeriu qe ka mesuar moralin njerezor vetem nga librat, e shrytezoi nje batakxhi e interesaxhi, karrierist i shfrenuar, i cili habiti nje popull te tane per lakmi pushteti dhe servilizem hyqymeti , BUJAR BUKOSHI, me shoke e keqperdori dhe e beri lecke Uken, edhepse miq te familjes ia mishin parathene te gjitha hilet qe po ia pergatisnin banda karrieruste e Bukoshit me shioke.
Dhandrri Sabri Hamiti, tani kryeanmiku e Familjes Rugova, ne shenje hakmarrje dhe deshire per pushtet persinal, e luftoi dhe e menjanoi, e pamundesoi hyrjen e Uke Rugoves ne LDK-e.
Ka edhe nji dyshim se Isa Mustafa dhe Bujar Bukoshi jane te angazhuar per shkaterrimin e LDK-se.Ata e luftuen shume ne Diaspore e tani qe jane ba zoter edhe ne Kosove.LDK-ja nuk ka nevoje per ndryshime, por per perforcime,per bashkime. Ka shume dyshime edhe per Sabri Hamitin, i cili llogaristet si nje shpijun i vjeter i Serbise.
Kujdes zoterinj se neser mind tia shihni ate senin edhe gjyshes tuej dhe do ja perrallisni se kish te rruem apo te parruem.
"Zemra ShQIPTARE" e te nderuarit GEZIM MARKU me shoke asht faqe-tribune dhe meriton trajtim tjeter, ne vecanti asht e nderuar se Presidenti Rugova ka qene favoriti imkesaj faqeje gjithshqiptare. Uka asht i biri i tij dhe e perserise, krimi i organizuar politik e fashist ne Kosove beri qe ai te beje nje jete te ngjashme me krijesat e kopshtit zoologjik.Meshire e drejtesi vellezer.
Pershendetje dhe qortime nga Fatos Gashi
Kanuni
[ Friday, 13.01.2012, 11:46 PM ]
Fyerjet familjare denohen me ligj dhe kanun
Ti thuhet dikujt e keni bere shtepine si hane me dy porta, eshte e denueshme me ligj e sidomos me kanun. Mos Kadri Mani paska mare drejtesine ne duart e veta?! Po ju komentuesit tjere qe perkrahni nje shkrim kaq shume fyes dhe banal, me akuza te renda, pa sjell asnje dokument, fakt, deshmi e argumet. Ku jetoni ju ne Toke apo ne Qiell? Lereni punet e drejtesise, meruni me punet e juaja, dhe behuni ju dore e fort ne familjet tuaja........................
Ahmet
[ Friday, 13.01.2012, 03:06 AM ]
Debat:Mjerë për Vetën e Vet Ukë Rugova!!??
Po të analizosh këtë shkrim vëmendshëm mund të nxirresh
gjëra dhe stërgjera të vogla e të mëdha,aty shifet se tek kjo
familje ka munguar dora e hekurt e Zotit t'shpisë.Prandaj është e
mundur se aty ka hy e ka dalë para e madhe pa kontroll nëpër duart
e Ukës dhe si pasoj e lluksit-qallumit të madh ka ndie Veten që të mirret
me banditizëm-mafiosizëm:sepse baco thonë Parja e madhe ta rritë
mendjen dhe ta humbë njerëzinë.
Dhe me të drejtë Zotni mani thot mafioz për fat të keq mirëpo kjo
gjë është e vërtet¨...gjithashtu edhe Zoti Selim Nëngurra është shumë realist dhe na del oriigjinal në komentin e shkruar unë besojë se këto
dy burra janë të sinqertë andaj dhe thon-shkruajnë atë që ka nevojë
që duhet ditur masa e gjerë popullore:Ju lumt dora o sokola se kam
përshtypjen se po të ishte edhe biri juaj,ju do të shkruani po në të njejtën
mynyrë.Hallall ju qoftë sa të jeni gjallë do t'iu kujtoj si për njerëz të mëdhenjë të Kombit shqiptar...Ju bëtë Një Ndershmëri të lartë adhetare.
Përshëndetje zoti ahmet ademaj
Hallakama
[ Thursday, 12.01.2012, 09:36 PM ]
Mos ja futni kot ju disa
Selim Nengurra, ndoshta krejt cka keni thene eshte ashtu, une nuk i di te gjitha ato qe shkruani ju. Por per Uke Rugoven cka shkruan ti eshte marre, sikur qe eshte marre eshe per Kadri Manin e Musa Prushin cili ju perkrahe pa e ditur realitetin fare. Keni mjaft kriminel vrases bile edhe ne Parlamentin e Kosoves, per te cilet mund te shkruani dite e nate. Keni mjaft kriminela te cilet u pasuruan ne mnyren me te pa ndershme, duke plackitur pasurine e popullit te shumvuajtur e varfenjak. Pse nuk pritet te shkruajne te tjeret kundershtaret e Ibrahim Rugoves, por bash ju qe nuk eshte dashur te shkruani, po beni llakerdi. Dy atentate ju bene Ibrahim Rugoves per se gjalli nga kundershtaret e tij. Dhe tash i treti atentat Ibrahim Rugoves ju be per se vdekuri nga miq e Tij. Duke i lexuar komentet e disave e shoh se po rreshqasin si thiu ne akull. Kesaj here po me habite per se keqi Musa Prushi, cili shumehere duket mjaft i matur ne komentet qe bene ai.
Alush Morina
[ Thursday, 12.01.2012, 09:10 PM ]
Une nuk jam avokat i askujt
Nuk kam nevoje ta akuzoje Kadri Manin. Kadriu kesaj radhe e ka akuzuar veten me shume se qe e ka akuzuar Beogradi ate me gjithe ato vite burg te rend qe ka vuajtur.
Musa Prushi
[ Thursday, 12.01.2012, 08:36 PM ]
BACA KADRI PASKA QËLLUA NË PLAGË TË HAPUR!
Përshëndes të gjithë komentuesit në lidhje me këtë shkrim të Bacës Kadri Mani, për të cilin mendoi se ka qenë shkrim i qëlluar dhe në kohë të duhur.
Posaqrisht uroi vëlla Selim Nëngurrën për komentin e tijë ENCIKLOPEDIK, në lidhje me Familjen Rugova.
Mendoi se ky koment i vëlla Selimit duhet mirë të studiohet dhe shfrytzohet nga biografët e Dr. Rugovës, Familjes Rugova dhe LDK-ës.
Më gëzon vëlla Selimi me çdo shkrim të tijë, jo pse jam në të njejtët binar me te, po për faktin se është nji ndër TRIMAT e rrallë të FJALËS PUBLIKE, shkruan atë që di, shkruan të vërtetën e cila di të jetë shumë prekse dhe e hidhur, shkruan pa ja pasë frigën as kujtë.
Kësi trima sot i nevoiten, ma shumë se kurr Dardanisë, se vetëm duke thënë e shkrua të vërtetën, duke ndriqua KRIMINELËT, e sidomos BASHKPUNËTORET e serbit i ipet shansi njerzëve të mirë që nji ditë të qojnë përpara kombin dhe shtetin tonë.
Edhe për Meti kam dy fjalë. Së pari si duket Ju zotri gabim e keni kuptua e pastaj shtjellua komentin tim. Unë kam shrua bie fjala: Ma mirë kështu se tja kishe shkrua nji: "HAJT BACË TU RRITË MENDJA" që do të thotë ma mirë që e ka sulmua-kritikua Ukën baca Kadri, se sa tja kish shkrua nji lavdatë.
E ti z. Meti e ke shkrua: "Ma mirë t'ja kishe shkruar:"Hajt bacë t'u rritë mendja", që do të thotë krejt tjetër-dezinformim i thonë kësaj. Pastaj edhe atë: Prej të mirit del i keqi, unë kamë lënë në vazhdim tri pika me pikëpytje, çka do të thotë se edhe prej të keqit del i miri (Citat nga Kanuni) dhe, pikëpytja, dihet se nuk është gjithnji ashtu.
Dukagjinasi
[ Thursday, 12.01.2012, 07:38 PM ]
Kadri Mani e paska goditur me thike ne zemer per se vdekuri Ibrahim Rugoven
Kjo qe shkruan Kadriu per Uke Rugoven, eshte lendim shpirteror, moral e njerezor per gjithe familjen Rugova.
Selim Nengurra
[ Thursday, 12.01.2012, 12:11 PM ]
Uka dhe LDK-ja
E lexova me vemendje këtë shkrim të z. Mani dhe e pergëzojë ate per shkrimin i cili shifet se i ka dal nga thellsitë e shpirtit pasi asht zhgenjye tmerrsishtë me Ukë Rugoven djalin e Ibrahim Rugovës.
I lexova edhe komentet e z.Alush Morina, z.Musa Prushi dhe z. Agim Hoxha dhe shof se z.Prushi e z. Morina janë paksa të rezervuem per ta komentue shkrimin dhe janë paksa të rezervuem per ta pranue realitetin dhe mjerimin e Ukë Rugovës. Vetem z. Agim Hoxha paska fol pak ma direkt dhe paska demaskue strumbullarin e të keqes njeriun ma të lig që ka dhe ka pas LDK-ja pergjatë historisë së egzistimit të saj, UDBASHIN E PERHERSHEM Sabri Hamitin.
Unë jamë nga ata që njef mirë historinë e Ibrahim Rugovës, familjes së ti Rugova në Cerrcë të Istogut, sepse kam pas fatin dhe privilegjin nga Zoti të jem rrit dhe ta kem kalue femininë time tue u ushqye në të njejten sofer që asht ushqye edhe Ibrahim Rugova. Unë gjithmonë isha si antarë familjeje në shtepinë e baces Ali Rrustë Rugova që asht axha i Ibrahim Rugovës dhe baba i Naser Rugovës ish deputetit të LDD-së në Parlamentin e Dardanisë. Unë edhe sot kur shkojë në pushime kryesishtë kohen e kaloj me djemet e baces Ali dhe edhe me bacen Ali i cili asht plakë shumë por mbahet mirë dhe asht nji enciklopedi në vete me bisedue me te.
Andaj po shkruej këtu diçka që e kam thanë edhe ma heret në shumë shkrime të mijat. Sabri Hamiti asht i martuem me Kumrije Rugoven, vajzen e Shaban Rrustë Rugoves i cili ishte vëllau i Ukë Rrustë Rugoves( babai i Ibrahim Rugovës) dhe Ali Rrustë Rugovës.
Shabani kishte nji vajzë tjeter që e kishte martue per Sherif Balaj të Llugave të Istogut dhe Sherif Balaj ishte kryesupovc ( shef i policisë )sikur i thoshin në atë kohë në Sekretariatin e Policisë së rrethit të Pejes në Pejë. Sherifi e Sabri Hamiti pra janë baxhanak. Grueja e Sabri Hamitit, Kumrija me gojen e vetë i ka thanë axhes së vet baces Ali Rugova se nuk do i del shpirti pa ja hup koken Ibrahim Rugovës. Këtë ma ka thanë baca Ali Rugova me teper se 10 here e të fundit here në gusht të veres që shkojë ( 2011). Këtu mund të ket anmiqësi dhe xhelozi familjare tipike shqiptare sepse Nana Sofë ( nana e Ibrahim Rugovës) me Ibrahimin e vogël mbet me hise të prones së trashegueme nga burri që ja pushkatojë OZNA në Kullen e Popit në Istog në vitin 1945 te kunati i saj Ali Rrustë Rugova. Ky fakt mund ti ket irritue Shabanin dhe femijet e ti sepse tash Aliu kishte ma shumë tokë e pronë se Shabani dhe ky inati të ket shkue neper breza deri në ditet e sotshme. Ama inati dhe xhelozia këto dy familje të dy vëllaznive kanë pas dhe kan ma shumë se 6 dekada. Unë di shumçka që nuk asht per tu folë as per tu ba publike sepse dikujt mund ti shkojë ftyra e edhe koka, por e thamë se me porositë e UDBsë serbojugosllave permes Sherif Idriz Balaj ( shef i policisë në Pejë) që ishte zbatuesi ma besnik i porosive të Franjo Herleviqit ( sekretar federativ i punve të mbrendshme të Jugosllavisë së Titos) pas ikjes së disa mesuesve dhe nxansve të rrethit të Pejes në Shqipni ( vitet 1963-1968) vajza e Shaban Rrustë Rugovës, Kumrija martohet me Sabri Hamitin dhe ajo e edhe vëllau i saj gazetar Rrustem Rugova kishin permanent kontakte me letra e forma tjera me ata shqiptarë që kishin ik në Shqipni. Kumrija dhe Rrustemi merrnin pako me libra, broshura, pamflete e gazeten ZERI i POPULLIT si dhe SHQIPNIA e RE dhe ato i shperndanin tutje. Perqudi arrestoheshin vetem disa nga ata që merrnin nga Kumrija dhe Rrustemi ato dergesa nga Shqipnia. Shumica nuk arrestohej dhe tash ( nuk due të flas me shumë emna tjerë) shof se pikrisht ata që nuk i ngucte askush u futen në LDK dhe silleshin rreth Ibrahim Rugovës. Unë di se Ibrahim Rugova i ka njoft dhe ka ditë per të kaluemen e tyne , por ai nuk ka dasht të mirret me ta. Ai ka pas shumë lufta per ti ba e fronte edhe me njerz të afert familjarisht e miqësi familjare nuk ka pas kohë të hap. Ibrahim Rugova e ka dit sakt se Sabri Hamitin e ka anmikun ma të madhë, ai e ka dit edhe kerrcnimin e grues së Sabriut, Kumrijes që i ka ba te axha i Ibrahimit baca Ali, por ai ka heshtë. Andaj këtu i jap plotësishtë të drejtë z. Agim Hoxha per ato që i thotë per Sabri Hamitin. Ky njeri ishte bursist i Franjo Herleviqit sepse ja kishte rregullue ate baxhanaku i ti Sherif Balaj, ky njeri posa del në sqenë "UÇK-ja" e LPK-istve prapa shpines së Ibrahim Rugovës rifillon lidhjet e veta me Xhavit Halitin dhe ja punon pas shpines hap pas hapi Ibrahim Rugovës. Dhe per mos me e zgjat se asht kjo rubrikë per komente, unë personalisht kamë bindjen se LDK-në e kan shkatrrue klani kriminel-mafioz-islamist-UDB-ash i llapjanve me në krye Sabri Hamitin dhe gruen e ti Kumrijen. Se Sabri Hamiti asht edhe mafioz po rikujtojë faktin e arrestimit të nipit të ti ( djalit të vëllaut) që e kishte shofer personal i cili u zu me disa KG drogë në Serbi dhe u arrestue. Kjo aferë u heshtë sepse ishin interesat e mëdhaja të narkobosve serbo-shqiptarë që e heshten. Ndersa per të birin e Ibrahim Rugovës Uken, po them; nuk e njof atë djalë, kurr nuk e kamë takue. Ama nji gja e di se miqet e ti, rrjeti në të cilin ai ka lidhje asht mafioz. Krejt çka flitet per te nuk mund të jet genjeshter. Në zgjedhjet e fundit që patem, më tregon nji mik imi permes telefonit se kur ka shkue Uka në Pejë ishin mobilizue krejt Rugova dhe rrethi i Pejes per ta perkrah, por ato momente vjen nji grup nga Strellci me nji XHIP të cilin e parkojnë në sheshin para hotel DUKAGJINIT dhe aty vendosin nji plakat ku shkruente;" KY ASHT XHIPI I UKË RUGOVËS QË JA KEMI KONFISKUE PER SHKAK TË BORQIT QË NA KA, KY XHIP ASHT NË SHITJE"
Dhe unë ja po pajtohem se të gjitha mund të jen fjalë e shpifje per inate, ama mendojë se Uka asesi nuk ka guxue të bie në atë gjendje sa të shkon e tu futet Hashim Thaqit, e Bujar Bukoshit në prapanicë këtyne dy anmiqve të tmerrshem të babait të ti, dhe të votojë PRO ligjit per SHAMI DHE MESIM FETAR në shkolla me çka doli haptas kunder vizionit kombtarë të Ibrahim Rugoves dhe u rradhit perkrah mafiozve islamik antishqiptarë që na e ban Atdheun Xhamiistan shtet Taleban. Se kjo asht e sakt u kujdes vet Ukë Rugova tash kur shkoj e ju fut në prapanicë kryemafiozit të permasdave botnore Behxhet Pacollit. Ja paguen Behxheti borqet e pista që i ka Uka e në të cilat asht fut pa nevojë, asht fut se ka qen djalë lazdran e i keq që fatkeqësishtë ka lind nga nji babë i mirë. Uka asht shembulli ma tipik që verteton thanjen e popullit " FEMIJA I NGJAN DAJVE TË KËQINJË".
Dajat e Ukes janë QOKERLAQET E CERRCES asht Ramë Vuthi që pat mbyt me sopatë trimin Selman Kadri Hasanaj.
Mirë ka ba Kadri Mani me këtë shkrim. Duhet me i demaskue njerzit e ligj, me i menjanue ata nga sqena politike per të miren dhe prosperitetin e Atdheut dhe Kombit.
Meti
[ Thursday, 12.01.2012, 08:11 AM ]
Baci Kadri, ke akuzuar rëndë djalin e babës së vdekur!
1. Baci Kadri!
Vetëm mendja dhe dora jote mundë të rëndojnë, fyejnë dhe kaq rëndë ta akuzojnë djalin e babës së vdekur. Krejt je bazuar në shkrimet dhe komentet, jo të Skënder Bycpapajt, jo të Xhevat Rexhajt, jo të këtij, jo të atij, dhe në komentet e dhjetra të tjerëve!?
T'i thuash djalit të Ibrahim Rugovës,(i vdekur): "Shtëpinë tënde e ke bërë han me dy porta, ku po hyjnë e dalin armiqtë e I.R.; "s'ke fytyrë ta udhëheqësh "Listën I.R"; "I biri bastard i tij e ka pëshurrë at Dinasti!" etj. e tj... Duke të njohur si njeri inteligjent dhe me seriozitet, më kë befasuar!

2. z. Musa Prushi!
Ju, Kadri Manin e thërrisni "Baca i Madh" dhe i thuani: "... ta kam frigën se je ngutë pak...; "se Uka është duke studiuar situatën, përndryshe sikur t'ishte biri i ..., në Qeveri do kishte së paku vendin e Zv/kryeministrit..." dhe në fund e porositni "Bacën e Madh" që "Ma mirë t'ja kishe shkruar:"Hajt bacë t'u rritë mendja" Poashtu i preferoni që "Sulmin"- kritiken tënde, uka ta merr si qëllim-mirë...".Pra, ju edhe e kritikoni edhe i jepni përkrahje "Bacit të Madh" - por i sugjeroni...; ndërkaq Ukën e titulloni: "PREJ T'MIRIT DEL I KEQI". Mos është edhe kjo akuzë dhe ofendim i rëndë për djalin e babës së mirë, e tani të vdekur?

3. z. Alush Morina, thuani se "fajet nuk i ka Uka, sepse Bujar Bukoshi dhe Isa Mustafa nga Amerika e sollen Uken, për ta patur krah, por kur e panë se..., Ukën e manipuluan dhe e dëtyruan të largohet nga LDK-!
Nga kjo del se ju në koment fare nuk e përmendni "Bacën e Madh"/siq e quan Musa P., por e shfajsoni Ukën. Pra nuk i shkruani Kadri Manit se e akuzon, e ofendon rëndë djalin e I.R. së vdekur, andaj kur nuk i ka fajet Uka, i paska ai që shkruan keq për të ...!

Unë mendoj se ta ofendosh dikë, është njejtë si tä gjymtosh/sakatosh.
Baci Kadri ka aftësi profesionale dhe inteligjencë me kooeficient të lartë, shpesh i korrgijon në gabime edhe publikuesit e njohur, dhe kam mendimin se "âsht hi në gjynah edhe me Ibrahim Rugovën e vdekur dhe me djalin e tij. Por Baci Kadri ka afinitet që të përmirëson krejt këtë, së paku të pëndohet.

Dhe, po e përfundoj më këtë:
(1). "Mendo mirë, si kur e lavdëron dikë, por edhe kur e përgjon tjetrin, për të dyja ti e mbanë përgjegjësinë!"(Naim Frashëri)
(2). E shkruara mbetet - fjalët i mer era!
(3). Fjala e thënë publikisht apo e shkruar ka peshë të rëndë.
"As teologët në kisha e xhamia, as oratorët më më zë në Parlamente, as ligjëruesit më të njohur në shkolla e Universitete, nuk kan aq ndikim në popull, sa kanë mediat dhe shtypi!" (Winston Churchill)

Përshëndetje!

Meti
Agim Hoxha
[ Thursday, 12.01.2012, 12:05 AM ]
Sabri Hamiti, armik i Rugove
Te gjithe kete mesele e e pergaditi Sabri Hamiti. Nji dhanderr anmik i familjes Rugova. Ai nuk deshti qe Uka te ishte ne LDK-e,sepse Sabrija nuk mund te bante cka te donte sic ban sot.
Sabrine e largoi dr.Rugova, sepse asht mendjemadh e fodiull, frikacak e servil i PDK-se. Sabrine e kane shashtrise plimbat e Xhavit Halitit me shoke dhe <tani po ju lepihet nga mrapa.
Sabrija thoshte se ska monarki, pra Uka nuk mund te jete asgje, edhepse anetaresia e LDK-se e brohoriste emrin e tij rrugeve te Kosoves. Kjo e tmerroi Sabrine i cili asht i shitur kamb e krye tek Hashimi me shoke.
Sabriu me servilizmin e tij dhe i kompromentuar nga Hashimi, e mori ne qafe edhe Fatmir Sejdiun, te cillin e bllokoi, tue shti ne qeverisje krejt akraballekun e tij.
Sabriu po puen me LDK-ne si maca me minin.Ai po e shkateron edhe ate pak anetaresi qe ka mbetur.I ka hipe ne qafe dhe nuk po i zbret hic LDK-se.
Nuk e lene Isa Mustafen asnje kunore me e vu vetem. Asht ba pulle dhe nuk po lejon me ba asnji reforme. Kuku cka po e gjan LDK-ne nga akademiku. Ishalla bahet president, vec ta leje LDK-ne te ece perpara.
Agim Hoxhal
Musa Prushi
[ Wednesday, 11.01.2012, 11:27 PM ]
"PREJ TË MIRIT DEL I KEQI...?"
Baca i Madh, po ta kam frigen se je ngut pak me këtë artikull për trashigimtarin e të madhit Ibrahim Rugovës!
Këtë po mendoi vetëm nga aspekti politikë, sepse të mirresh me politikë në Dardaninë e sotme, përveq se duhesh të jeshë i menqur, duhesh të jesh edhe shumë dinak, dhe studius i mirë i rrethanave politike. Nëse gabon vetëm edhe nji herë që në start, ka marr fund perspektiva politike e çdo të riu, koft ai edhe i biri i Ibrahim Rugovës, sidomos i tijë.
Prandaj jam i mendimit se Uka, njiherë për njiherë është duke studiua situaten, dhe përspektiven e vetë politike në ardhmerinë e Dardanisë. Uka, sikur të kishte qenë biri i ndoj MARKSISTO-LENINISTI, LPK-ëisti, SHIK-isti ose ndonji tjetër MAFIOZI, jam i bindur se qysh në mandatin e kësaj Qeverie do të kishte nji vend të lartë, së paku ZAVENDSKRYEMINISTËR.
Dhe për fund këtë gjendje Ukës, mendoi unë, ja ka imponua edhe kaosi që ndodhi me LDK-ën, dhe fiaskon që pësoi në zgjedhjet e fundit ajo.
Po sidoqoft, Baca i Madh, unë po besoi se edhe Uka, këtë "SULMIN" -kritikën tënde do ta marr si qëllëm-mirë dhe vërejtje pozitive për ardhmerinë e tijë politike.
Ma mirë kështu se tja kishe shkrua nji: "HAJT BACË TU RRITË MENDJA"
Rrofsh sa malet Baca i Madh Kadri Mani.
Alush Morina
[ Wednesday, 11.01.2012, 11:11 PM ]
Fajet nuk i ka Uka
Dr.Bujar Bukoshi ish kryeminister ne ekzil dhe prof. Isa Mustafa, aktualishit kryetar i LDK-se, dhe ish minister i financave ne qeverine Bukoshi. Nga Amerika e sollen Uken per ta patur krah te tyre, por kur e pane se Uka mund tua rrezikonte postet atyre, dhe se antaresia e LDK-se mund ta zgjedhte Uken edhe kryetar te LDK-se.... Thjesht Uken e manipuluan dhe e detyruan te largohet nga LDK-ja.
Mos te ngutemi e te japim deklarata jo te sakta-paushalle.