Komente
milot
[ Saturday, 26.04.2014, 08:41 PM ]
trimi me zemer luani
gjyna esht qe sod te folim keq per avni elezaj se aj kete e ka ber qe ne te jetojm te lir e jo ti thojm qe ishte kriminel
valon groshi
[ Friday, 14.10.2011, 01:34 PM ]
avni elezaj
kush flet keq per avnin osht shum gjyna se avni elezaj nuk fal ma allahi ksi djali po na jemi shqiptar e veprat e mira nuk ka qef gjethkush me ja lon vetit po te kqijat me ja lon trimit te vertet siq ishte avni elezaj kush flet keq per to osht dro kush e di se qka me u bo po e ty ilir bala po me doket se ta ka pa djeg kogja si fort avnija jon se po thu kriminel po nermal qe kush ska guxu me ju ni o ilir mos fol fjl te kota o kopil valon groshi pej grosht tahir zems une ja kom qi familjen e edhe do na kan jet neve kelmendve ose groshveeee pejjjjjjjjjjj
Intel
[ Sunday, 14.08.2011, 07:16 AM ]
Nje spjegim i sakt nga Ilir Bala ne lidhje me kriminelin Avni Elezaj
ZT.Bala e keni sqaruar me fakte se kush eshte Avni Elezaj.Vetem edhe nje desha te shtoje se Smajl Hajdarajn e ka vra Avni Elezaj.Z.Bogaj me shume prodhoin se hulumton dhe ne kete menyre ia humb kredibilitetin vetes dhe i mbulon gjurmet e krimit ndaj djemve me te mire te kombit qe beri fallanga kriminale ne krye me Haradinajt.Nuk duhet z.Bogaj te bie ne gracken e krimit se historia nuk shkruhet me emocione dhe anesi personale >Historia eshte histori dhe ate dikton fakti dhe argumenti e jo retorika sa per te mbushur faqet e gazetave me eleozhe perrallash.Vrasja e Avni Elezajt nga vet banda e Haradinajt ka mbuluar gjurmet e shume krimeve qe beri Avni Elezaj per llogari te Ramush Haradinajt.Avni Elezajn me vone e zavendosjoe Ramush Haradinaj me Bedri Krasniqin i cili ishte njeri nga atentatoret e Tahir Zemajt dhe me vone i Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt... etj. Kurba e kriminale ne krye me Hardaninajt eshte e njohur per krime gjithandej Dukagjinit e tutje.Nuk jane Haradinajt heronje te Kosoves ata jane kriminelet e saj kete e dine nje popull i tere.Pa marre parasysh sesi dikush mundohet t'i portretizoje ata per interesa meskine e personale ...
Ilir Bala
[ Saturday, 13.08.2011, 04:38 PM ]
MUNGESE INFORMACIONI
MUNGESE INFORMACIONI- KRAHASIM SKANDALOZ

Zoti Halit Bogaj asht nje publicist produktiv dhe begaton faqen kombetare e shume simpatike "Zemra Shqiptare".Kesaj here me dhimet se ka harxhue kohe kot.
Avni Elezaj ishte badigard i Ramush Haradinaj. Kur filloi hetimi per oficeret e Koahares, 4 te vrame ne naten e 22 qershorit, 1 shpetoi nga prishja e makines dhe terri i nates, Ramushi e largoi nga roje e tij, kishe me vazhdue studimet, por Avniu nuk kishte as shkolle te mesme. Polcia e UNMIK-ut e kishte marre ne pyetje Avniun dhe duhej te paraqitej perseri ne hetuesi. Avniu ishte pjesetar i bandes kriminale te Dukagjinit, e kryesuese nga Haradinaj.
Avniu ishte kelysh besnik i Haradinajve, por si i ri, Ramushi dyshoi se mund tedenoncoje krimet e shumeta te tij.. Avniu asht ekzekutue me vendim nga shefi i tij. Nje pjesetar i bandes ia ka dhene doren brenda makines dhe me gishin ne kamez te kallashit ka shkrepe dhe presioni i armes ia ka shti fytyren mrena kokes.
Ne gjyqin e oficerve ua tha se ata i ka arrestue Avni Elezaj dhe ai e din se cka asht ba me ata. Por, Avniu hante dhe.
Familja ishte e bindur se Avniun e vrau Ramushi, vec babes te tij Smajlit, qe thoshte se Avniun ma vrau Ibrahim Rugova. Mbas kesaj akuze qe ia ben Haradi<naj ne gjyq Avniut, familja iku nga frika jashte dhe mori azil.. Vrasjen e Avniut me se miri e di Austria, ku jane rrefye familja e Avniut.
Pervec gjujtjes me gulinov ne kafen ku ishte kolonel Tahir Zemaj, Avniu ka ba edhe nje vrasje te nje kuadri ne Peje, me porosi te Ramushit, sepse pa e vra ate, nuk mund te merrej pushteti lokal ne Peje..
Pothuejse per te gjitha vrasjet ne Dukagjin ka dore banda e Gllogjanit.
Avni Elezaj me gjithe baben e tij ishin kriminele ne sherbim te bandes te Haradinajve.. Prandaj nuk ka asnje krahasim me Selman Kadrine, i cili vrau ish kryepolicin e Istogut, mbasdi kishte ba shume krime kunder shqiptareve, bile edhe kunder familjes te Selmanit.. Ajo vrasje pati randesi te madhe se u tregoi shkive se edhe lekuren teuj e shpon plumbi nje dite..
Aksioni i Avnise me shoke ne vrasjen e Shalipurit nuk mundet me i kompensue vrasjet e shume atdhetarece shqiptare ne Dukagjin, ku pjesen e vet e ka edhe krimineli Avni Elezaj.
"Zemra Shqiptare" asht faqe kombetare dhe nuk duhet te ndyhet me emra kriminelesh tue i lavdue ata. Shiku nuk asht vetem i pdkse, por edhe i partive tjera te majta, sepse bashke e kane themelue dikur dhe bashke jane kane. dikur, por edhe tani jane te lidhun me shume fije..
Banda e Dukagjinit asht banda e krimit, e reketit, e zaptimit te lokaleve afariste shoqerore, bile edhe te objekteve private.. Kjo bande e ka marre me gjak Decanin, Pejen, Gjakoven e tash po i sillet Istogut. Kjujtoni vrasjet e medha : Shaban Manaj, Smajl Hajdaraj, Tahir Zemaj, Sabahate Tolaj, Isuf Hakklaj, oficeret e Koshares dhe qindra vrasje tjera, jane veper e bandes te Dukagjinit.
Verejttja ime asht dashanirese dhe e faktueme. Habitem pse autori i shkrimit asht kaq i painformuar per kelyshin kriminel Avni Elezaj.
Ilir Bala.
Intel
[ Friday, 12.08.2011, 05:55 AM ]
Halit Bogaj Avni Elezajn dhe babane e tij e kane vra shqiptaret
Nuk behet ,as shkruhet historia duke sajuar truqe dhe kurthe.Avni Elezine kane vra shqiptare e madje e kane vra ata qe sot jane edhe ne pushtet edhe ne opozite.Por, nuk ke haruar te shtosh se Avni Elezi ishte ai i cili beri atentat ndaj Tahir Zemajt ne Peje ku u plagosen disa ish ushtare te farkut e aty eshte plagose edhe kolonel Tahir Zemaj flas heren e pare kur u be atentati ne Peje ndaj kolonelit.
Avni Elezi ka rene viktime e grupeve kriminale te UCK-se kete nuk mund ta fshehish as ta mohosh. Ai qe ka shtire ne Avni Elezin jeton ne Gjermani diku ne ilegalitet te thelle.Ka qene pjestar i UCK-se e Shikut.Shkite kane bere masakra te medha ndaj shqiptarve ndersa elementin kriminale brenda faktorit shqiptar mos e patriotizo se nuk behet historia,shkruhet duke fsheh krimet e shqiptarve ndaj shqiptarve por duke i nxjerr ato ne drite dhe duke i denuar.Vetem ne ate menyre behet shteti dhe respektohet gjaku e sakrifica per liri....
halitbogaj
[ Thursday, 11.08.2011, 09:35 AM ]
Halit Bogaj: Avni Elezaj - Selman Kadria i dytë
I nderuari Demir Krasniqi,e pranoj vërejtjen tuaj për gabimin tim logjik kur kam thënë se Dan Darofci e ka vrarë Spirë Dellofcin,ngase ai ishte gabim i rastit se edhe unë e kam menduar emrin e Salih Shabanit/për të cilin kam shkruar më parë në ,,Zemrën shqiptare,, me ç,rast atje kam theksuar emrin e saktë/ashtu siç e keni theksuar ju/.E pranoj tërësisht vërejtjen e juaj tejet pozitive e cila do të më bëjë më të syçeltë në të ardhmen që t,i kontrolloj pak më mire shkrimet e mia/.
Me nderime të mëdha dhe ju falenderoj për këshillën e juaj pozitive dhe vëllazërore të cilën ma keni bërë.
Me nderime të sinqerta:
Halit Bogaj
DEMIR KRASNIQI-GJILAN
[ Wednesday, 10.08.2011, 08:48 AM ]
NJË PËRMIRËSIM
Halit i nderuar,
Spirë Dellovcin, apo siç e quanin ndryshe Spiro Kapetanin e ka vra trimi vullnetar Salih Shabani nga Mushtishti, e jo Dan Daroci - siç shkruani Ju!
Me nderime shumë, nga Demir Krasniqi